Sona sp. z. o. o. - tynki Acosorb

Sona sp. z o.o. od blisko 15 lat oferuje usługi z zakresu (eliminacji) izolacji dźwięku od wewnątrz, co ma na celu zmniejszenie pogłosu w lokalach. Naszym zadaniem jest podniesienie komfortu pracy oraz zrozumiałości mowy, co uzyskujemy za pomocą naszych celulozowych tynków akustycznych.

Jak wygląda proces izolacji dźwięku?

Efekt akustyczny uzyskujemy, poprzez nałożenie na stropy tynku akustycznego. Dawniej korzystaliśmy z materiałów amerykańskiego producenta tynków celulozowych Sona Spray K13 Fc, a od blisko 3 lat producenta, z Unii europejskiej, jakim jest firma Acosorb. Tynki Sona Spray K13 Fc jak i Acospray są wykonane z celulozy poddanej odpowiedniej obróbce i mieleniu, zabezpieczone specjalnymi środkami chroniącymi przed palnością. Grubość nakładanego tynku uzależniona jest od wielkości pomieszczenia oraz materiału, z jakiego jest wykonany. Co więcej, ma ona istotny wpływ na odbicie dźwięku. W miarę zwiększenia grubości tynku polepsza się współczynnik pochłaniania, a tym samym komfort akustyczny.

W jakich wnętrzach wykonuje się izolację dźwięku?

Pod koniec 2017 roku ustawodawca określił nowe normy dotyczące akustyki, co otworzyło nam drogę do nowej grupy klientów.

Od tamtej pory wykonujemy izolację dźwięku we wnętrzach budynków. Od wielu lat rośnie zainteresowanie tynkami Acosorb stosowanych miedzy innymi takich budynkach jak szkoły, biura, obiekty sportowe, puby, restauracje czy wszystkich innych obiektach wymagających poprawy akustyki ze względu na wprowadzone normy oraz chęć poprawy komfortu pracy.

Także wytyczne dotyczące alarmów głosowych DSO, o zagrożeniach pożarowych wymagają tzw. zrozumiałości mowy komunikatów, a tym samym zastosowania naszych tynków akustycznych.

tynk acosorb
tynk acosorb

Sona — tynki celulozowe Acosorb gwarancją zadowolenia i wysokiej jakości materiałów

Zlecając naszej firmie wykonanie (eliminację) izolacji dźwięku we wnętrzach, mogą być Państwo pewni najwyższej jakości realizowanej usługi oraz stosowanych materiałów. Jak już wspominaliśmy, w początkowej fazie naszej działalności korzystaliśmy tylko z materiałów firmy ICC – Sona Spray K13Fc sprowadzanych ze Stanów Zjednoczonych. Szybsze dostawy, większa gama kolorystyczna, drobniejsza struktura przy niższych cenach, zmusiła nas do zmiany dostawcy materiałowego. Obecnie wykonujemy nasze tynki na materiałach produkowanych przez europejskiego producenta, którym jest Acosorb.

Tynki Acosorb występują w 9 standardowych kolorach oraz w 3 gramaturach oraz posiadają strukturę baranka.

Istnieje możliwość wykonania koloru niestandardowego, jednak wiąże się to z trochę dłuższym oczekiwaniem i nieznacznym wzrostem kosztów.

Innym rodzajem tynków są tynki gładkie, wykonane ze szkła wulkanicznego, które wykonuje się na podkładzie z wełny mineralnej. Tynki o nazwie Fade strukturą przypominają gładzie i można je stosować praktycznie w każdym kolorze dodając barwnika do masy tynkarskiej

Podkreślamy, że każdą adaptację akustyczną wykonujemy na podstawie indywidualnej analizy, dlatego zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego z naszym biurem!